Wielke granie dla wielkiej sprawy, czyli XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XVI Finał odbędzie się w dniu 13 stycznia 2008 roku.
Jego celem będzie pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.


Orkiestry – gramy z głową”. O godzinie 10.30 na Długim Targu pojawi W drugą niedzielę stycznia w Gdańsku odbędzie się koncert pod hasłem „Gdańsk dla się Jurek Owsiak, dyrygent orkiestry. Owsiak spotka się z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, lekarzami laryngologii i kardiochirurgii dziecięcej oraz z mieszkańcami. Ponieważ tego dnia jego terminarz jest szczególnie napięty, równo w południe poleci helikopterem nadzorować przebieg akcji w innych polskich miastach.

Przejazd starych samochodów i motocykli, parada gdańskich bębniarzy, a jeśli pogoda dopisze także szczudlarze i teatry uliczne – to tylko część atrakcji, jakie pojawią się 13 stycznia w Gdańsku przy okazji 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gdańska scena znajdować się będzie przy Zielonej Bramie. Wystąpią na niej wykonawcy rozmaitych gatunków muzycznych. Będą brzmienia jazzowe, hip-hopowe, reggae a nawet cygańskie. Pomiędzy występami na scenie prowadzona będzie licytacja. Atrakcje czekają również na odwiedzających Centrum Handlowe Manhattan.

Tegoroczna orkiestra zagra dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Fundacja WOŚP w tym roku dostarczy także kompletne wyposażenie medyczne do nowego oddziału kardiochirurgicznego w Akademii Medycznej w Gdańsku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Jej dotychczasowy plon to blisko 250 milionów złotych i 17 tysięcy urządzeń.

– Oznacza to, że statystycznie, każdego dnia do polskiego szpitala trafiają ponad trzy urządzenia kupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Magda Kunicka-Paszkiewicz. – Podczas pierwszego finału, w warunkach spartańskich, jeśli porównamy je z dniem dzisiejszym, zebrano blisko 2 miliony dolarów amerykańskich. Dzięki kolejnym 15 latom systematycznej pracy, dzisiaj w każdym szpitalu w Polsce znajdują się nowoczesne urządzenia medyczne z nadrukowanym orkiestrowym serduszkiem – dodaje.

Po raz kolejny portal www.dlaStudenta.pl postanowił podjąć się trudnej roli zebrania informacji: co? gdzie? kiedy? będzie się działo w czasie XVI Finału WOŚP.

Na stronie internetowej http://dlastudenta.pl/wosp/ znajdziecie informacje, co dzieje się w Waszym regionie. Z każdym dniem informacji przybywa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: